ONLİNE İŞLEMLER

Online Kart İşlemleri

YOLCU REHBERİ

Sıkça Sorulan Sorular

DOLUM CİHAZLARI

Otomatik Dolum Cihazları

DOLUM NOKTALARI

Yetkili Bayi ve Dolum Noktaları

KART MERKEZLERİ

Kart Başvuru Merkezleri

SIKÇA SORULAN SORULAR

Batıgar ve Doğu Garajı kart merkezlerimize evraklarınız ile birlikte giderek indirimli ve serbest kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Gerekli belgeler ve başvuru formunu www.antalyakart.com.tr adresinde bulunan başvuru formu linkinden inceleyebilir ve indirebilirsiniz.

Antalyakart işlemlerinde kişisel başvurularda kimlik aslı ibraz edilmesi zorunludur.
Kişilerin kendileri haricinde birinci derece akrabaları ve kanuni temsilcilerinin başvuru yapması halinde her iki kişinin de kimlik aslı ibrazı zorunludur.
Kartınızın ön yüzünde temassız dalga işaretini görüyorsanız, kartınız temassız özellik taşıyor demektir.
Ödeme yapmak için kartınızı bu cihazlara yaklaştırmanız ve bir kaç saniye bekletmeniz yeterli. Temassız işlem yapmak işte bu kadar kolay!

Temassız banka kartınızı aynı Antalyakartınız gibi tüm ulaşım araçlarında bulunan kart okuyuculardan okutarak biniş sağlayabilirsiniz. Kartınızı okuttuğunuz esnada cihazlarımız üzerinde Kredi Kartı yazısı ve çekilen ücret bilgisi görüntülenir ve çekim sağlanır. Bu esnada kartınızı okuyucudan çekmeniz gerekmektedir. Kart, okuyucu kısımda bekletilmeye devam edilirse kullanılmış kart uyarısı vermektedir.

Temassız banka kartlarından 18.00 TL biniş ücreti kesilmektedir.
Temassız banka kartları aktarma hakkından yararlanamaz.
Temassız banka kartları indirim hakkından yararlanamaz.
İnternetten yükleme işlemini mobil antalyakart uygulamamızdan ya da www.antalyakart.com.tr adresimizde online işlemler menüsünden yapabilirsiniz.

1. Ana Menüde bulunan “Kart İşlemleri” menüsüne giriniz.
2. Bakiye işlemleri menüsünde kart numaranızı ilgili alana eksiksiz olarak girip sorgula butonuna basınız.
3. Gelen ekrandan “Online Yükleme Yap” butonuna basınız.
4. Ekranda bulunan kart numarasının doğru olup olmadığını teyit edip, yüklemek istediğiniz tutarı seçiniz. (İnternet yüklemelerinden herhangi bir komisyon alınmamaktadır.)
5. Ödeme seçenekleri bölümünde Kredi Kartı ile öde butonuna basarak devam ediniz.
6. Dolum Onayı ekranında bilgiler görüntülenecektir. İlgili alanları kontrol edip onaylamanız gerekmektedir.
7. Kart Bilgileri ekranında bulunan alana kart bilgilerinizi giriniz ayrıca “Kartınızı tarayın” özelliği ile kart bilgilerinizi otomatik yazdırabilirsiniz.
8. Ardından “Ödeme Yap” butonuna basınız.
9. Burada “3D Secure Ödeme Yöntemi” ile bankanıza kayıtlı cep telefonunuza Bankanızdan çekim için onay SMS’i gelecektir. İlgili alanları doldurup devam ediniz.
10. İşleminiz Başarılı uyarısını aldıktan sonra otobüse veya tramvaya ilk binişinizde bakiyenizi kartınıza aktarmanız gerekmektedir.
11. Otobüslerde bulunan kart okutma cihazları yada Kart Dolum ve Satış cihazlarından “Online Yükleme” butonlarına basınız.
12. Geri sayım başladığı an kartınızı okuma alanına tutunuz.
13. Kartınıza yüklenen tutar ve kart bakiyeniz ekranda görüntülenecektir.
Kişiselleştirilmiş Antalya Kartı (Elektronik Toplu Taşıma Kartı) farklı kişilere kullandıran (Kartı olmayan veya bakiyesi olmayan vatandaşlara araç içerisinde 2. okutmalar hariç) kişilerin Kişiselleştirilmiş Kartları UKOME Genel Kurulunun 22.07.2020 tarihli toplantısında almış olduğu 2020/07-273 sayılı karar ile birinci tespitte 90 gün, ikinci tespitte 1 yıl, aynı durumun üçüncü kez tespit edilmesi halinde 3 yıl süre ile Kişiselleştirilmiş Kartı kullanıma kapatılacaktır.
Batıgar ve Doğu Garajı kart merkezlerimize kimliğiniz ile birlikte giderek Kişiselleştirilmiş Tam Antalyakart başvurusunda bulunabilirsiniz.

Antalyakart işlemlerinde kişisel başvurularda kimlik aslı ibraz edilmesi zorunludur.
Kişilerin kendileri haricinde birinci derece akrabaları ve kanuni temsilcilerinin başvuru yapması halinde her iki kişinin de kimlik aslı ibrazı zorunludur.
Kart merkezleri hafta içi 08:30-12:30 ve 13:00-18:00,
Cumartesi 08:30-12:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
25 Ağustos 2021 tarih ve 3l579 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara ilişkin 2022 ve 2023 yıllarını kapsayan 6. Dönem Toplu Sözleşme gereği Gümrük ve Ticaret Bakanlığında çalışan Gümrük Muhafaza Memurları resmi üniformalı bulundukları sürece belediyemize ait toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanmaktadır.
Antalyakart uygulaması üzerinden, www.antalyakart.com.tr sitesinden ya da Google Haritalar bölümünden tüm bilgilere erişim sağlayabilirsiniz.
Aktarmaların oluşması ve usulsüz kullanımların engellenmesi için 5 dakika koruma süresi mevcuttur. Bu süre içerisinde tekrar biniş yapılır veya kartı/bakiyesi olmayan kişilere araç içerisinde 2. okutma yapılırsa aktarma hakkı elde edilemez.

Aktarma bedeli 5.50 TL olup 5 dakika ile 1 saat içerisinde bir kez uygulanmaktadır.

Farklı tramvay hatları arasında 5 dakika ile 2 saat içerisinde aktarma ücretsizdir.

Kullan at kart ve kredi kartı ile binişlerde aktarma yapılmamaktadır.

Aynı levhalı hatlarda ve bir hattın aynı hat ismini taşıyan A güzergâhı ile binişlerde aktarma bulunmamaktadır. (Örneğin VL13 ile VL13A birbirlerine aktarma yapmamaktadır.)

M plakalı araçlar, terminal hatları, havalimanı hatları ve DC27, 500, 501, 514, 515,515A, 521 numaralı hatlarda aktarma bulunmamaktadır.
Tam Ücret: 15.00 TL
Emekli - Öğretmen: 14.00 TL
Öğrenci 6.50 TL
Kullan At Bilet (1 Biniş İçin): 17.00 TL
Kredi Kartı: 18.00 TL
Aktarma: 5.50 TL (Kredi Kartı ve Kullan At Kartlarda Geçerli Değildir.)
Plastik Kart Bedeli :
* Tam Kart (35.00) TL
* Kişiselleştirilmiş Kart (50.00) TL
* Kullan At Kart (6.00) TL

Kullan At Kart Bedeli :
* 2 Binişlik Kullan-At (40.00) TL
* 4 Binişlik Kullan-At (74.00) TL

Mobil Antalyakart Bedeli:
* NFC (15.00) TL
Kullan At Biletler 2 ve 4 binişlik olarak satılmaktadır.
Kullan At Biletler, Kart Dolum ve Satış cihazları ile bayilerden satın alınabilir.
Kullan At Biletler indirim ve aktarma hakkından yararlanamaz.
Kullan At Biletlere dolum yapılamaz.
Kart merkezlerimizden, dolum noktalarımızdan, kart satışı yapan dolum cihazlarımızdan kartınızı temin edebilirsiniz.
Kart merkezlerimizden, dolum noktalarımızdan, dolum cihazlarımızdan, Antalya kart mobil uygulamamız ve www.antalyakart.com.tr adresinden bakiye yükleme işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.
Kayıp Antalyakart´ı kullanıma kapattırmak için 0242 606 07 07 numaralı çağrı merkezimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Batıgar ve Doğu Garajı merkezlerimize nüfus cüzdanı, son dolum makbuzu ve Kişisel Antalyakart için güncel belge ile giderek "Kayıp Kart Dilekçesi" doldurulması gerekmektedir. Eski kartın içindeki bakiye, yeni kartınızı almış olduğunuz şubeye 7 gün sonra gidilmesi halinde bakiye aktarımı yapılmaktadır.
Antalyakartınız ve nüfus cüzdanı aslı ile birlikte Batıgar ve Doğu Garajı Kart Merkezimize gitmeniz gerekmektedir. (Antalyakartınızın vize tarihi yaklaşmış ise kart tipinize ait güncel evrağınız istenmektedir.)
Sistemimizde kartlar ve mobil diye adlandırdığımız NFC sistemi ayrı çalışmaktadır. NFC kullanabilmeniz için kart almanıza gerek yoktur. Eğer indirimli olarak kullanmak istiyorsanız şubelerimizden istenen indirimli evrakları ile birlikte başvuru formu doldurup NFC için kullanacağınızı belirtmeniz gerekmektedir.

Mobil Antalyakart Alımı (NFC)
Akıllı telefonunuzu Mobil Antalyakart’a çevirmek için ilk olarak Antalyakart uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Apple Nfc özelliğini kısıtlı olarak kullanıma izin verdiğinden dolayı İos işletim sistemi bulunan telefonlarda mobil Antalyakart kullanılamamaktadır.
Uygulamada, Telefonunuzu Antalyakart’a dönüştürün kısmını açtığınızda Mobil Antalyakart satın al butonundan işlemlerinize devam edebilirsiniz. Mobil Antalyakart ile ilgili broşür ve sık sorulan sorular ilgili menüde mevcuttur.
Satın alınan kartlar uygulama üzerinden indirimliyim tuşuna dokunulması ile daha önceden evrak kontrolü yapılmış kayıtlı kişilerin kartları Emekli, Öğretmen ve Öğrenci tiplerine dönüşmektedir.
NFC kullanımlarında tüm kart tiplerine aktarma verilmektedir.

Mobil Antalyakart Kullanımı (NFC)
Araçlarda bulunan kart okuyucu cihaza antalyakart tanımlanmış akıllı telefonunuzu yatay olarak ekranda biniş başarılı mesajını görene kadar gösteriniz.
Telefonun kart okuyucuya gösterilmesi esnasında uyku modunda olmaması gerekmektedir. Bir tuşa dokunarak ekranın ışığını yakmak yeterlidir. Uygulamanın açık olmasına gerek olmayıp, validatör uygulamayı otomatik olarak açarak ücreti tahsil edecektir. (Ekranın tuş kilitli olmasının herhangi bir önemi bulunmamakta uygulama çalışmaktadır)
Akıllı Telefonunuzun internete bağlı olmadığı durumlarda bile telefonunuz açıkken biniş yapabilirsiniz. Bağlantı sağlandığında biniş detaylarınız güncellenecektir.
Telefonunuzu karta dönüştürmek istediğinizde kart satın almanız gerekmektedir. Bir defaya mahsus 15.00 TL kart ücreti alınmaktadır. Her biniş işleminde NFC Sanal kartınızdaki bakiyeden düşüm yapılır. Bakiye 30 TL´nin altına düştüğünde Kredi Kartından otomatik olarak 50 TL NFC Sanal karta yükleme yapılır. Dolumlar otomatik gerçekleştiğinden manuel dolum yapılamaz.

NFC Sanal kartlara, kullanılan her ay için kullanım bedeli olarak 4 TL yansıtılır.
Yeni telefonunuzdan uygulamamıza, mobil kartı satın almış olduğunuz telefon numaranız ile giriş yapmanız yeterlidir.
Mobil Antalyakartlarda telefon numarası değişikliği bulunmamaktadır. Yeni telefon numaranız ile yeni mobil antalyakart satın almanız gerekmektedir. Eski telefon numaranızda bulunan mobil antalyakart iptal işlemleri için 0242 606 07 07 numaralı çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
0242 606 07 07 numaralı çağrı merkezimizi arayıp işlem yaptırabilirsiniz. Mobil Kart ücreti iadesi yapılmamaktadır.
Google Play, App Store ve Huawei App Gallery’de Antalyakart uygulamamız mevcut olup, www.antalyakart.com.tr adresinden de online işlemlerinizi yapabilirsiniz.
www.antalyakart.com.tr adresimizin online işlemler profil bölümünden veya Antalyakart mobil uygulamasından kayıtlı bilgilerinizi silebilirsiniz.
0242 606 07 07 numaralı Antalyakart Çağrı Merkezimizi arayarak Dolum noktası olmak için başvuruda bulunabilirsiniz. Talebiniz değerlendirildikten sonra ilgili birim talebiniz, şartlar ve belgeler hakkında sizinle irtibata geçecektir.
Bayilerimizin alt yükleme limitleri 0,05 TL olup komisyon ücreti yoktur. Komisyon isteyen bayilerden dolum yapmayınız ve 0242 606 07 07 numaralı çağrı merkezimize durumu bildiriniz.
Bayiler sadece nakit yükleme yapmaktadır. Kredi kartı ile yüklemelerinizi akıllı telefonlarınızdan antalyakart uygulamasını indirerek yada www.antalyakart.com.tr adresinde bulunan online işlemler kısmından komisyon ücreti ödemeden yapabilirsiniz.
Bulunan Antalyakartları Kart merkezlerimiz ve tramvay duraklarındaki güvenlik personellerine teslim edebilirsiniz.
Mobil antalyakart uygulamamızdan ya da www.antalyakart.com.tr adresimizden kredi kartı ile yüklenen bakiyenizi kartınıza aktarmak için;

1. Otobüslerde bulunan kart okutma cihazları veya kart satış ve dolum cihazlarımızın sağ üst köşesinde bulunan “Online Yükleme” butonlarına basınız.
2. Geri sayım başladığı an kartınızı okuma alanına tutunuz.
3. Kartınıza yüklenen tutar ve kart bakiyeniz ekranda görüntülenecektir.
Validatörler ve Kart Dolum/Satış cihazları üzerinden vize tarihinizi öğrenebilirsiniz.
Vize işlemleri için sadece kullandığınız Antalya Kart tipine ait güncel evrağınızı getirmeniz yeterlidir.
Sosyal Medyadan duyuruları ve haberleri takip edebilirsiniz.
İletişim
Telefon
0242 606 07 07
Faks
0 242 331 01 09
E-Posta
iletisim@antalyaulasim.com.tr