ONLİNE İŞLEMLER

Online Kart İşlemleri

YOLCU REHBERİ

Sıkça Sorulan Sorular

DOLUM CİHAZLARI

Otomatik Dolum Cihazları

DOLUM NOKTALARI

Yetkili Bayi ve Dolum Noktaları

KART MERKEZLERİ

Kart Başvuru Merkezleri

ÖĞRENCİ VİZE DUYURUSU

ANTALYAKART ÖĞRENCİ VİZE DUYURUSU

Antalyakart öğrenci vize işlemleri başlamış olup, kart vize işlemlerinin 16.11.2017 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Öğrenci vize işlemleri dolum noktalarından  (tramvay gişeleri ve dolum bayileri) dolum yapıldığı esnada sistemimiz üzerinden otomatik olarak yapılacaktır. Kartların vize tarihlerinin kontrolü kart sahibinin sorumluluğundadır. Vizesi yapılmayan öğrenci kartlarından 16.11.2017 tarihi itibari ile biniş ücreti olarak TAM BİNİŞ ücreti çekilecektir. Vize işlemleri ile ilgili ayrıntılar aşağıda belirtilmiştir.

 

VİZE TARİHİMİ NASIL KONTROL EDEBİLİRİM?

Otobüslerde bulunan kart okuyuculardan, tramvay duraklarında bulunan kart okuyucular ve tramvay duraklarında bulunan tüm bakiye sorgulama cihazlarından kart okutulduğu zaman ekranlarda çıkan tarih, kartın vize tarihini göstermektedir. Kartların vize tarihinin kontrolü kart sahibinin sorumluluğundadır.

 

KİMLERİN VİZE YAPTIRMASI GEREKİYOR?

Otobüslerde bulunan kart okuyuculardan, tramvay duraklarında bulunan kart okuyucular ve tramvay duraklarında bulunan tüm bakiye sorgulama cihazları üzerinde kart okutulduğu zaman görüntülenen tarih  01.11.2018 olmayan öğrenci Antalyakart sahiplerinin vize yaptırması gerekmektedir.

 

KARTIMA NASIL VİZE YAPTIRABİLİRİM?

Öğrenci kartlarına dolum noktalarından  (tramvay gişeleri ve dolum bayileri) dolum yapıldığı esnada, cihazlarımız otomatik olarak kart sahiplerinin öğrencilik hakkının devam edip etmediğini sorgulayacaktır. Öğrencilik hakkı devam eden kart sahiplerinin kartları dolum ile beraber vizelenecektir. Bu uygulama ile öğrencilerimizin herhangi bir belge ile kart merkezlerimize gitmelerine gerek kalmayacaktır. Dolum yapılmasına rağmen vize tarihi değişmeyen kart sahiplerinin güncel öğrenci belgesi ile kart merkezine başvurması gerekmektedir.

 

OTOMATİK VİZEDEN YARARLANDIĞIMI NASIL SORGULAYABİLİRİM?

Antalyakart mobil uygulamalarımız (IOS/ANDROID) veya www.antalyakart.com.tr adresindeki Online İşlemler linkinden antalyakart işlemleri altında bulunan kart sorgulama alanında kartınızın geçerlilik tarihi bulunmaktadır. Bu alanda bulunan tarih 01.11.2018 görüntüleniyorsa öğrencilik hakkınız devam etmektedir. Kartınızı okuttuğunuzda cihazlar üzerindeki tarih bu tarihten eski ise dolum işlemi ile birlikte otomatik vize yapılabilmektedir. Bunun dışında kalan kart sahiplerinin güncel öğrenci belgesi ile kart merkezlerine başvurması gerekmektedir.

 

VİZESİ YAPILMAYAN KARTLAR NE OLACAK?

16.11.2017 tarihine kadar vizesi yapılmayan öğrenci kartlarından, 16.11.2017 tarihi itibari ile biniş ücreti olarak TAM BİNİŞ ücreti çekilecektir.

 

Saygılarımızla

 

ANTALYA ULAŞIM A.Ş.

 

 

21 Ekim 2017
« Geri Dön
Sosyal Medyadan duyuruları ve haberleri takip edebilirsiniz.
İletişim
Telefon
0242 606 07 07
Faks
0 242 331 01 09
E-Posta
iletisim@antalyaulasim.com.tr