ONLİNE İŞLEMLER

Online Kart İşlemleri

YOLCU REHBERİ

Sıkça Sorulan Sorular

DOLUM CİHAZLARI

Otomatik Dolum Cihazları

DOLUM NOKTALARI

Yetkili Bayi ve Dolum Noktaları

KART MERKEZLERİ

Kart Başvuru Merkezleri

BİLGİLENDİRME (ANTALYAKART)

     Antalyakart Ücret Toplama Sisteminde kullanılan akıllı kartlarda fiziksel bir hasar (kırık, çatlak vb.)  olmadığı sürece kart merkezlerimizden ücretsiz olarak değiştirilmektedir. Kırık ve hasarlı plastik kartlar içinde bulunan bakiyelerin aktarımı sistem kurulumundan bu yana yapılmakta ve devam etmektedir. Kırık ve hasarlı kartlarınızda bulunan bakiyeleri kart merkezlerimizden yeni kartlarınıza aktarabilirsiniz.

     Kişisel kartların kart sahibi dışında kullanılması usulsüz kullanım olarak değerlendirilmekte olup, usulsüz kullanılan kartlar; (Kartı olmayan veya bakiyesi olmayan vatandaşlara araç içerisinde 2. okutmalar hariç) UKOME Genel Kurulunun 25.01.2019 tarihli toplantısında almış olduğu 2019/01-91 sayılı karar ile birinci tespitte 10 gün, ikinci tespitte 30 gün kara listeye alınır. Aynı durumun üçüncü kez tespit edilmesi halinde Kişiselleştirilmiş Kartı süresiz olarak kapatılır.

     Usulsüz kullanım tespitleri kart sahiplerinin sistem üzerinde bulunan resimleri ve kamera kontrolleri ile yapılmaktadır. Bu usulsüz kullanımlar sırasında resimleri güncel olmayan vatandaşlarımızın da kartlarının kapatılmaması ve resimlerinin güncellenmesi için vize uygulamaları bulunmaktadır. 01.10.2019 tarihi itibariyle UKOME Genel Kurulunun 2019/09-484 sayılı kararı gereği vize tarih ve ücretlerinde değişiklikler yapılmıştır. Aynı karar ile 2016 yılından beri uygulanan akıllı kart fiyatları da değiştirilmiştir.

Detaylı bilgiye Kart Çeşitleri menümüzden ulaşabilirsiniz.

01 Ekim 2019
« Geri Dön
Sosyal Medyadan duyuruları ve haberleri takip edebilirsiniz.
İletişim
Telefon
0242 606 07 07
Faks
0 242 331 01 09
E-Posta
iletisim@antalyaulasim.com.tr