ONLİNE İŞLEMLER

Online Kart İşlemleri

YOLCU REHBERİ

Sıkça Sorulan Sorular

DOLUM CİHAZLARI

Otomatik Dolum Cihazları

DOLUM NOKTALARI

Yetkili Bayi ve Dolum Noktaları

KART MERKEZLERİ

Kart Başvuru Merkezleri

SIKÇA SORULAN SORULAR

Çallı ve Doğu Garajı kart merkezlerimize evraklarınız ile birlikte giderek indirimli kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Gerekli belgeler ve başvuru formunu www.antalyakart.com.tr adresinde bulunan başvuru formu linkinden inceleyebilir ve indirebilirsiniz.
Kartınızın ön yüzünde temassız dalga işaretini görüyorsanız, kartınız temassız özellik taşıyor demektir.
Ödeme yapmak için kartınızı bu cihazlara yaklaştırmanız ve bir kaç saniye bekletmeniz yeterli. Temassız işlem yapmak işte bu kadar kolay!

Temassız banka kartınızı aynı Antalyakartınız gibi tüm ulaşım araçlarında bulunan kart okuyuculardan okutarak biniş sağlayabilirsiniz. Kartınızı okuttuğunuz esnada cihazlarımız üzerinde Kredi Kartı yazısı ve çekilen ücret bilgisi görüntülenir ve çekim sağlanır. Bu esnada kartınızı okuyucudan çekmeniz gerekmektedir. Kart, okuyucu kısımda bekletilmeye devam edilirse ikinci çekim gerçekleşir.

Temassız banka kartlarından bir tam biniş ücreti kesilmektedir.
Temassız banka kartları aktarma hakkından yararlanamaz.
Temassız banka kartları indirim hakkından yararlanamaz.
İnternetten yükleme işlemini mobil antalyakart uygulamamızdan ya da www.antalyakart.com.tr adresimizde online işlemler menüsünden yapabilirsiniz.

1. Ana Menüde bulunan “antalyakart işlemleri” menüsüne giriniz.
2. Bakiye işlemleri menüsünde kart numaranızı ilgili alana eksiksiz olarak girip sorgula butonuna basınız.
3. Gelen ekrandan “Online Yükleme Yap” butonuna basınız.
4. Ekranda bulunan kart numarasının doğru olup olmadığını teyit edip, yüklemek istediğiniz tutarı seçiniz. (İnternet yüklemelerinden herhangi bir komisyon alınmamaktadır.)
5. Ödeme seçenekleri bölümünde Kredi Kartı ile öde butonuna basarak devam ediniz.
6. Dolum Onayı ekranında bilgiler görüntülenecektir. İlgili alanları kontrol edip onaylamanız gerekmektedir.
7. Kart Bilgileri ekranında bulunan alana kart bilgilerinizi giriniz ayrıca “Kartınızı tarayın” özelliği ile kart bilgilerinizi otomatik yazdırabilirsiniz.
8. Ardından “Ödeme Yap” butonuna basınız.
9. Burada “3D Secure Ödeme Yöntemi” ile bankanıza kayıtlı cep telefonunuza Bankanızdan çekim için onay SMS’i gelecektir. İlgili alanları doldurup devam ediniz.
10. İşleminiz Başarılı uyarısını aldıktan sonra otobüse veya tramvaya ilk binişinizde bakiyenizi kartınıza aktarmanız gerekmektedir.
11. Otobüslerde bulunan kart okutma cihazları ve Tramvay duraklarında bulunan “Bakiyer Göster” cihazlarımızın sağ üst köşesinde bulunan “Online Yükleme” butonlarına basınız.
12. Geri sayım başladığı an kartınızı okuma alanına tutunuz.
13. Kartınıza yüklenen tutar ve kart bakiyeniz ekranda görüntülenecektir.
Kişiselleştirilmiş Antalya Kartı (Elektronik Toplu Taşıma Kartı) farklı kişilere kullandıran (Kartı olmayan veya bakiyesi olmayan vatandaşlara araç içerisinde 2. okutmalar hariç) kişilerin Kişiselleştirilmiş Kartları UKOME Genel Kurulunun 25.01.2019 tarihli toplantısında almış olduğu 2019/01-91 sayılı karar ile birinci tespitte 10 gün, ikinci tespitte 30 gün; Aynı durumun üçüncü kez tespit edilmesi halinde Kişiselleştirilmiş Kartı süresiz olarak kapatılacaktır.


Kart merkezlerimizden, tramvay duraklarında bulunan gişelerimizden, dolum noktalarımızdan, kart satışı yapan dolum cihazlarımızdan kartınızı temin edebilirsiniz.
Plastik Kart Bedeli :
* Tam Kart (5.00) TL
* İndirimli Kart (10.00) TL

Kullan At Kart Bedeli :
* 2 Binişlik Kullan-At , Bayilerde ve Kart Satış Cihazlarında (6,50) TL / Otobüslerde (7,50) TL
* 4 Binişlik Kullan-At , Bayilerde ve Kart Satış Cihazlarında (12,00) TL / Otobüslerde (13,00) TL

Mobil Antalyakart Bedeli:
* NFC (5.00) TL

Kart merkezlerimizden, tramvay duraklarında bulunan gişelerimizden, dolum noktalarımızdan, dolum cihazlarımızdan, Antalya kart mobil uygulamamız ve www.antalyakart.com.tr adresinden bakiye yükleme işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.
Çallı ve Doğu Garajı merkezlerimize Nüfus cüzdanı fotokopiniz, son dolum makbuzunuz ve Kişisel Antalyakartlar için güncel belgeniz ile giderek Kayıp kart dilekçesi doldurmanız gerekmektedir. Eski kartların içinde bulunan bakiyeniz , yeni kartınızı almış olduğunuz şubeye 7 gün sonra gitmeniz halinde aktarılacaktır.
Antalyakartınız ve nüfus cüzdanı fotokopiniz ile birlikte Çallı ve Doğu Garajı Kart Merkezimize gitmeniz gerekmektedir. (Antalyakartınızın vize tarihi yaklaşmış ise kart tipinize ait güncel evrağınız istenmektedir.)
Kullan At Biletlere toplamda 5 kez dolum yapılabilir. (Satın alındığında ilk dolum yapıldığından daha sonra 4 dolum hakkı kalacak)
Kullan At Biletlere tek seferde en fazla (11.00) TL bakiye yüklenebilir.
Kullan At Biletlere tamamlama dolumu yapılabilir. (bir tam biniş miktarı kadar)
Dolumlar sadece Kart Temini ve Satış Noktaları ile Bayilerden yapılabilir.
Kullan At Biletler aktarma hakkından yararlanamaz.
Kullan At Biletler indirim hakkından yararlanamaz.
Kullan At Biletler ilk kullanımdan itibaren 1 yıl geçerlidir.
Sistemimizde kartlar ve mobil diye adlandırdığımız NFC sistemi ayrı çalışmaktadır. NFC kullanabilmeniz için kart almanıza gerek yoktur. Eğer indirimli olarak kullanmak istiyorsanız şubelerimizden istenen indirimli evrakları ile birlikte başvuru formu doldurup NFC için kullanacağınızı belirtmeniz gerekmektedir.

Mobil Antalyakart Alımı (NFC)
Akıllı telefonunuzu Mobil Antalyakart’a çevirmek için ilk olarak Antalyakart uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Apple Nfc özelliğini kısıtlı olarak kullanıma izin verdiğinden dolayı İos işletim sistemi bulunan telefonlarda mobil Antalyakart kullanılamamaktadır.
Uygulamada, Telefonunuzu Antalyakart’a dönüştürün kısmını açtığınızda Mobil Antalyakart satın al butonundan işlemlerinize devam edebilirsiniz. Mobil Antalyakart ile ilgili broşür ve sık sorulan sorular ilgili menüde mevcuttur.
Satın alınan kartlar uygulama üzerinden indirimliyim tuşuna dokunulması ile daha önceden evrak kontrolü yapılmış kayıtlı kişilerin kartları Emekli, Öğretmen ve Öğrenci tiplerine dönüşmektedir.
NFC kullanımlarında tüm kart tiplerine aktarma verilmektedir.

Mobil Antalyakart Kullanımı (NFC)
Araçlarda bulunan kart okuyucu cihaza antalyakart tanımlanmış akıllı telefonunuzu yatay olarak ekranda biniş başarılı mesajını görene kadar gösteriniz.
Telefonun kart okuyucuya gösterilmesi esnasında uyku modunda olmaması gerekmektedir. Bir tuşa dokunarak ekranın ışığını yakmak yeterlidir. Uygulamanın açık olmasına gerek olmayıp, validatör uygulamayı otomatik olarak açarak ücreti tahsil edecektir. (Ekranın tuş kilitli olmasının herhangi bir önemi bulunmamakta uygulama çalışmaktadır)
Akıllı Telefonunuzun internete bağlı olmadığı durumlarda bile telefonunuz açıkken biniş yapabilirsiniz. Bağlantı sağlandığında biniş detaylarınız güncellenecektir.
Telefonunuzu karta dönüştürmek istediğinizde kart satın almanız gerekmektedir. Bir defaya mahsus 5 tl kart ücreti alınmaktadır. Her biniş işleminde NFC Sanal kartınızdaki bakiyeden düşüm yapılır. Bakiye 10 TL nin altına düştüğünde Kredi Kartından otomatik olarak 20 TL NFC Sanal karta yükleme yapılır. Dolumlar otomatik gerçekleştiğinden manuel dolum yapılamaz.

NFC Sanal kartlara, kullanılan her ay için kullanım bedeli olarak 1 TL yansıtılır.
0242 606 07 07 numaralı çağrı merkezimizi arayıp durumu anlattığınızda tarafınıza form gönderilecektir. İmei değişiklik formu doldurup imzalayarak iletisim@antalyaulasim.com.tr adresinden göndermeniz yeterlidir.
Mobil Antalyakart kullanıcıları Telefon numarası değişikliğinde 0242 606 07 07 numaralı Antalyakart Çağrı Merkezini arayarak eski ve yeni telefon numaralarını iletmesi halinde gerekli değişik sağlanacaktır.
0242 606 07 07 numaralı çağrı merkezimizi arayıp durumu anlattığınızda tarafınıza form gönderilecektir. NFC iptal dilekçesini doldurup, imzalayıp tarafımıza göndermeniz halinde gerekli işlemler yapılacaktır. Mobil Kart ücreti iadesi yapılmamaktadır.
Google Play, App Store’da Antalya kart uygulamamız mevcut olup, www.antalyakart.com.tr adresinden de online işlemlerinizi yapabilirsiniz.
www.antalyakart.com.tr adresimizin, online işlemler profil bölümünden kayıtlı bilgilerinizi silebilirsiniz.
0242 606 07 07 numaralı Antalyakart Çağrı Merkezimizi arayarak Dolum noktası olmak için başvuruda bulunabilirsiniz. Talebiniz değerlendirildikten sonra ilgili birim talebiniz, şartlar ve belgeler hakkında sizinle irtibata geçecektir.
Sistemimizde Kademeli binişlerin oluşması ve usulsüz kullanımların engellenmesi için 5 Dakika koruma süresi mevcuttur. Eğer bu süre içerisinde tekrar biniş yapılırsa ya da Kartı olmayan veya bakiyesi olmayan vatandaşlara araç içerisinde 2. okutma yapılırsa Kademeli biniş hakkı elde edilemez.

Kademeli binişlerimizde ilk binişten kart tipine göre ücret kesilir sonraki ikinci binişi 1 saatin içerisinde ise 1 TL, ikinci binişi gerçekleştirdikten sonra, sonraki 1 saat içerisinde biniş yapar ise yine 1 TL ücret kesilmektedir.

600 – 800 – TC93 – TL94 numaralı hatlarda Kademeli Biniş (AKTARMA) sistemi bulunmamaktadır.
Bayilerimizin alt yükleme limitleri 0,05 TL olup komisyon ücreti yoktur. Komisyon isteyen bayilerden dolum yapmayınız ve 0242 606 07 07 numaralı çağrı merkezimize durumu bildiriniz.
Bayiler sadece nakit yükleme yapmaktadır. Kredi kartı ile yüklemelerinizi akıllı telefonlarınızdan antalyakart uygulamasını indirerek yada www.antalyakart.com.tr adresinde bulunan online işlemler kısmından komisyon ücreti ödemeden yapabilirsiniz.
Bulunan Antalyakartları Kart merkezlerimiz ve tramvay duraklarındaki gişelerimize teslim edebilirsiniz.
Mobil antalyakart uygulamamızdan ya da www.antalyakart.com.tr adresimizden kredi kartı ile yüklenen bakiyenizi kartınıza aktarmak için;

1. Otobüslerde bulunan kart okutma cihazları ve Tramvay duraklarında bulunan “Bakiyer Göster” cihazlarımızın sağ üst köşesinde bulunan “Online Yükleme” butonlarına basınız.
2. Geri sayım başladığı an kartınızı okuma alanına tutunuz.
3. Kartınıza yüklenen tutar ve kart bakiyeniz ekranda görüntülenecektir.
Validatörler ve Bakiye Göster cihazları üzerinden vize tarihinizi öğrenebilirsiniz.
Vize işlemleri için sadece kullandığınız Antalya Kart tipine ait güncel evrağınızı getirmeniz yeterlidir.
Sosyal Medyadan duyuruları ve haberleri takip edebilirsiniz.
İletişim
Telefon
0242 606 07 07
Faks
0 242 331 01 09
E-Posta
iletisim@antalyaulasim.com.tr